Brýlové obruby

 

Brýlové obruby řadíme do několika skupin, které se od sebe liší, barvou, materiálem a zejména typem. Základní typy obrub, ze kterých u nás můžete vybírat jsou:

 

Celoobruby

 

Jde o klasický typ s obrubou po celém obvodu očnice. Čočka do tohoto typu má zbroušenou hranu, zasazenou do obruby, která je spojena šroubkem. Do tohoto typu je vhodné vsazovat plastové čočky a ve výjimečných případech zasadit skleněné (minerální čočky) podle tvaru očnice.

 

Mezi hlavní výhody tohoto typu patří:

  • spolehlivé a pevné uchycení brýlových čoček v obroučce,
  • pevnost a tuhost brýlí,
  • ochrana hran brýlových čoček před poškozením či vyštípnutím.

 

 

Poloobruby

 

Tento typ se vyznačuje chybějící části očnice nahrazenou silonem a to v horní nebo spodní  části  obruby. Do "poloobrub" je možné vsadit plastové čočky, ideálně z pružných materiálů (Trivex, nebo ztečnené čočky 1,6 atd.) z důvodu nutnosti drážky na silon.

 

Tento typ se vyznačuje:

  • menší hmotností,
  • možností zajímavého designu,
  • dostatečnou pevností.

 

 

Bezobroučkové (vrtané)

 

Jedná se o obroučky, které se skládají jen z nosníku a dvou stranic, jež jsou upevněny v otvorech vyvrtaných do zabroušených čoček. Předností tohoto typu obrub je lehkost a nenápadnost. Protože brýle tohoto typu jsou vzhledem ke své konstrukci náchylné k poškození je potřeba s nimi zacházet se zvýšenou opatrností, tj. BRÝLE VŽDY SUNDÁVAT OBĚMA RUKAMA. Dále je potřeba tyto obruby osazovat čočkami z vhodných materiálů - nejlépe Trivex popřípadě plast s indexem lomu 1,6 a vyšším.

 

 

 

 

Otevírací doba

 

Po:  9.00 - 18.00
Út:  9.00 - 18.00
St:  9.00 - 18.00
Čt:  9.00 - 18.00
Pá:  9.00 - 17.00

 

Pokud Vám otevírací doba nevyhovuje, můžete se domluvit na individuální. 

 

Adresa

BC TITANIUM

Nové sady 25

60200 Brno

Tel.: +420 602 203 347

e–mail: info@kaoptik.cz