Materiály obrub

 

Brýlové obruby nabízíme nejčastěji plastové nebo kovovéDalšími materiály může být ocel, titan a jeho slitiny s jinými kovy (titanflex, memoflex), výjimečně přírodních materiálech. Dřevo, slonovina.

 

plast

 

Dnes existuje několik typů plastů, které jsou lehké pohodlné ale hůře se upravují na nositele. Dále se používá acetát celulosy. Jedná se o pevnější materiál, který je po zahřátí snadno přizpůsobivý pro nositele.  Plastové obruby jsou mimo jiné vhodné pro osoby alergické na kovové obruby.

 

 

kov

 

Kvalitní kovové obroučky jsou odolné vůči korozi, mají malou hmotnost a velkou pevnost. Ty se obvykle vyrábějí z několika kovů nebo jejich slitin. Jeden slouží jako základ, který se využívá ke konstrukci "nosné" části obruby. Ostatní kovy se používají k finální povrchové úpravě. Dále může být povrch obruby ošetřen speciálním barevným lakem. Jednou z přísad slitin může být alergenní nikl ale i další kovy mohou způsobovat alergii. Pro osoby citlivé na tyto materiály můžeme doporučit plastové nebo titanové obruby.

 

 

titan

 

Je velmi lehký a zároveň pevný materiál se stříbro – šedavou barvou i v různých barevných variantách. Jeden z nejlepších a nejvhodnějších materiálů pro výrobu obrub, protože nemá alergizující účinky. Čistý titan se používá pro výrobu drahých a velmi kvalitních obrub nejvyšší  třídy (brýle značky Charmant). Mnohem více se pro výrobu obrouček používají různé titanové slitiny s obsahem 70 – 80 % titanu.

 

 

přírodní

 

Používají se velice omezeně, jejich nevýhodou je náročné zpracování, není možné je upravit na nositele, dnes se používá převážně dřevo, dříve slonoviny, želvovina atd.

Otevírací doba

 

Po:  9.00 - 18.00
Út:  9.00 - 18.00
St:  9.00 - 18.00
Čt:  9.00 - 18.00
Pá:  9.00 - 17.00

 

Pokud Vám otevírací doba nevyhovuje, můžete se domluvit na individuální. 

 

Adresa

BC TITANIUM

Nové sady 25

60200 Brno

Tel.: +420 602 203 347

e–mail: info@kaoptik.cz